Sportininkai - Linas Kleiza

Linas Kleiza

Linas Kleiza

Vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų, buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės lyderis.

Vienas pajėgiausių šalies krepšininkų, ne sykį pelnęs rezultatyviausio varžybų žaidėjo, geriausio turnyro krepšininko, rezultatyviausio Eurolygos reguliariojo sezono žaidėjo titulus,  pasiekęs Lietuvos krepšininkų rezultatyvumo NBA čempionatuose rekordą. Lino Kleizos labdaros ir paramos fondo steigėjas.

 

Pasiekimai

Lino Kleizos sportiniai gebėjimai ypač ryškiai atsiskleidė per 2003 metų pasaulio jaunių krepšinio čempionatą, kuriame jaunasis krepšininkas kartu su jaunių rinktine pelnė Lietuvai sidabro medalį, o sau – dar ir rezultatyviausio žaidėjo prizą. Tame pačiame čempionate jis taip pat buvo išrinktas ir į geriausių turnyro krepšininkų penketą. Šiame penkete Linas Kleiza atsidūrė ir per 2004 metų Europos jaunimo čempionatą, kuriame lietuviai laimėjo bronzos medalius. 2003–2005 m. krepšininkas žaidė Misūrio universiteto komandoje (Missouri Tigers), o jau 2005 m. vykusioje NBA naujokų biržoje buvo pašauktas 27 numeriu Portlando „Trail Blazers“ komandos. Po apsikeitimo žaidėjas perėjo į Denverio „Nuggets“, kurioje žaidė ketverius metus.

2006–2007 m. sezonas Linui Kleizai iš pradžių nebuvo labai sėkmingas, tačiau dėl muštynių diskvalifikavus komandos lyderį Carmelo Anthony ir J. R. Smith’ą, Linas Kleiza gavo daugiau laiko rungtynėse, įsižaidė ir tapo svarbiu komandos žaidėju. Denverio „Nuggets“ ekipos treneris Dž. Karlas apie lietuvį tuomet pasakė: „Jis – vienas geriausių jaunųjų profesionalų, kuriuos kada nors treniravau“.

Savo asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA (41 taškas) Linas Kleiza pasiekė 2008 m. sausio 17 dieną Denveryje prieš Utah „Jazz“ klubą. Šis rekordas tapo kartu ir Lietuvos krepšininkų rezultatyvumo NBA čempionate rekordu: ankstesnį rekordą (35 taškai), priklausiusį Žydrūnui Ilgauskui ir Šarūnui Marčiulioniui, Linas Kleiza pagerino net šešiais taškais.

2009 metais L. Kleiza grįžo į Europą ir sudarė sutartį su Pirėjo „Olympiacos“ klubu. Vos atvykęs į Graikijos vicečempionų klubą, Kleiza ėmė demonstruoti itin solidų žaidimą. Krepšininkas padėjo klubui susigrąžinti Graikijos Taurę, kuri paskutinį kartą buvo iškovota 2002 metais, tapo rezultatyviausiu Eurolygos reguliariojo sezono žaidėju, buvo išrinktas į simbolinį naudingiausiųjų Eurolygos krepšininkų pirmąjį penketuką ir po 13-os metų pertraukos atvedė Pirėjo „Olympiacos“ iki pat Eurolygos finalo.

Po puikaus sezono Europoje L. Kleiza vėl sulaukė padidėjusio NBA klubų dėmesio ir 2010 m. liepą pasirašė 4 metų trukmės sutartį su „Toronto Raptors“. Šiame klube krepšininkas žaidžia iki šiol.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje L. Kleiza žaidė 2006 m. pasaulio čempionate, 2007 (pelnė Lietuvai bronzą) ir 2009 m. Europos čempionatuose, 2008 m. olimpinėse žaidynėse. Bene didžiausios šlovės krepšininkas sulaukė 2010 m. pasaulio čempionate, kuriame užtikrintai nuvedė Lietuvos rinktinę ant apdovanojimų pjedestalo (pelnė bronzą) ir buvo išrinktas į simbolinį geriausių turnyro krepšininkų penktą. Didžiuliam šalies gerbėjų nusivylimui kelio trauma užkirto L. Kleizai kelią į rinktinę 2011 m. Europos čempionate. Negalėdamas padėti rinktinei, Linas paragavo krepšinio komentatoriaus televizijai duonos ir puikiai susitvarkė su sau neįprastomis pareigomis.

 

Kita veikla

2010 m. birželio 1 d. krepšininkas įkūrė savo vardo labdaros ir paramos fondą. Lino Kleizos labdaros ir paramos fondas teikia finansinę bei moralinę paramą vaikų globos namams bei kitoms socialinėms institucijoms, besirūpinančioms vaikais, skatina vaikus gyventi sveikai ir sportuoti, organizuoja vaikų sporto, kultūros renginius, stovyklas ir kt.
  

„Taip, buvau padykęs. Augdamas turėjau porą metų, per kuriuos viskas galėjo pakrypti į kitą, blogąją, pusę. Kiek žinau, dabar tų laikų dauguma mano draugų jau nelaisvėje. Laimė, aš turėjau gerus tėvus, kurie mane prižiūrėjo. Tačiau vaikai, kuriems ir skirtas šis fondas, tokių tėvų neturi. Bandysiu pasidalyti savo gyvenimiška patirtimi. Stengsiuosi skirti gal ne tiek daug pinigų, kiek laiko. Ypač vasarą, kai to laisvo laiko būna daugiau“, – apie fondo veiklą pasakoja pats krepšininkas.

 

Įvertinimas

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius (2007 m.).

LDK Gedimino ordino Komandoro kryžius (2010 m.).

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didysis kryžius (2013 m.).

A. Fordo rezultatyviausio Eurolygos žaidėjo apdovanojimas (2010 m.).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!