Sportininkai - Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko

Vanagas2

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko

Lietuvos šokėjai ant ledo, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkai.


Dailiojo čiuožimo profesionalai šokėjai, pirmieji Lietuvos atstovai, laimėję medalius dailiojo čiuožimo pasaulio pirmenybėse bei aukščiausią vietą žiemos olimpinėse žaidynėse iškovoję nepriklausomos Lietuvos sportininkai. Pasitraukę iš didžiojo sporto, šokėjai ant ledo atsidavė trenerių darbui, dailiojo čiuožimo pasaulio pirmenybėms ruošia kitas čiuožėjų poras, rengia įspūdingus ledo šou.

 

Pasiekimai

Povilas Vanagas čiuožti pradėjo būdamas vos ketverių metų amžiaus. Į ledo areną jį atvedė mama – dailiojo čiuožimo trenerė Lilija Vanagienė. Pradėjęs intensyviai treniruotis, P. Vanagas vėliau net 6 kartus tapo Lietuvos čempionu vyrų dailiojo čiuožimo solo varžybose. 1988 m., būdamas aštuoniolikos, jis pradėjo Maskvoje treniruotis su Margarita Drobiazko. Nuo to laiko čiuožėjai dalyvauja dailiojo čiuožimo porų varžybose.

Didžiausias pergales sportininkų pora ant ledo pasiekė 2000 m., kai laimėjo bronzą Europos čempionate Vienoje (Austrija) ir bronzą pasaulio pirmenybėse Nicoje (Prancūzija).

2002 m. Solt Leik Sičio olimpinėse žaidynėse Lietuvos čiuožėjams buvo skirta penktoji vieta. Tąsyk poros rezultatai privertė Lietuvos čiuožimo federaciją suabejoti teisėjavimo objektyvumu: nors italai Barbara Fusar-Poli ir Maurizio Margaglio bei kanadiečiai Shae Lynn Burn ir Victor Kraatz laisvajame šokyje griuvo, tai jiems nesutrukdė aplenkti lietuvių ir užimti atitinkamai trečią ir ketvirtą vietas. Ne mažesnis išbandymas M. Drobiazko ir P. Vanago laukė tų pačių metų dailiojo čiuožimo pasaulio čempionate Nagane (Japonija), kur pora liko ketvirta. Po šio pasaulio čempionato nusivylusi neobjektyviu teisėjavimu pora paliko didįjį sportą ir rengė ledo šou bei treniravo šokėjų ant ledo poras. Tačiau 2005 m. jie paskelbė apie planus sugrįžti ir kovoti dėl teisės rungtis penktojoje savo karjeroje olimpiadoje Turine (Italija). Tokiam žingsniui sportininkai ryžosi dėl įvykusių dailiojo čiuožimo taisyklių ir teisėjavimo sistemos pokyčių. Kai kurie specialistai tuomet teigė, kad po beveik ketverių metų nedalyvavimo varžybose pora turėtų džiaugtis baigusi programą ir tarptautinėse varžybose patekusi į antrąjį dešimtuką. Tačiau M. Drobiazko ir P. Vanagas paneigė visas pesimistų prognozes ir 2006 m. iškovojo bronzą Europos dailiojo čiuožimo čempionate Lione (Prancūzija), 4-ą vietą pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate ir 7-ą vietą Turino žiemos olimpinėse žaidynėse. Po šių laimėjimų pora pasitraukė iš sporto ir šiuo metu treniruoja kitas dailiojo čiuožimo poras, rengia ledo šou.

 

Įvertinimas

2000 m. apdovanoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.

 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!