Sportininkai - Ričardas Berankis

Berankis

Ričardas Berankis

Lietuvos tenisininkas.

Neabejotinai geriausias visų laikų Lietuvos tenisininkas. Buvusi jaunių pirmoji pasaulio raketė tapo pirmuoju šalies tenisininku, patekusiu į geriausių planetos tenisininkų reitingo šimtuką. Šiuo metu perspektyvus sportininkas, sulaukęs vos 22 metų amžiaus, yra laikomas 92-ąja pasaulio rakete.

 

Pasiekimai

Žaisti tenisą Ričardas Berankis pradėjo būdamas vos dvejų metų amžiaus ir šį užsiėmimą nusižiūrėjęs iš vyresnės sesers, kuri pati tuo metu žaidė tenisą, tačiau vėliau dėl traumos buvo priversta palikti sportą. Kai Ričardui sukako devyneri, jis ėmė profesionaliai treniruotis vadovaujamas trenerio Remigijaus Balžeko, kuris talentingąjį sportininką treniruoja iki šiol. 

Jaunojo tenisininko kelias į tarptautinį pripažinimą prasidėjo 2004 m., kuomet jis tapo pasaulio čempionu jaunių iki 14 metų amžiaus grupėje. Vėliau, 2007-taisiais metais, jis nugalėjo ir US Open jaunių varžybose. Šie laimėjimai lėmė tai, kad jau 2008 m., būdamas aštuoniolikos, jaunuolis iš Lietuvos įžengė į aukščiausios lygos profesionalųjį tenisą. 

Nepaisant tokio jauno amžiaus, R. Berankis jau yra žaidęs pagrindiniuose pasaulio teniso „Didžiojo kirčio“ turnyruose. Australian Open turnyre jis vienetų varžybose yra patekęs į 3 ratą (2011 m.), French Open – 3 kvalifikacijos ratą (2010 m.), Vimbldone ir US Open – 2 ratą (2010 m.). Tenisininkas jau yra iškovojęs du „Futures“ turnyrų titulus (vieną vienetų (2007 m., Albufeira) ir vieną dvejetų (2008 m., MakAlenas) varžybose) ir du „Challenger“ turnyrų vienetų varžybų titulus (2010 m. Notingeme ir 2010 m. Helsinkyje). 

Per visą tenisininko karjerą R. Berankis aukščiausiai buvo pakilęs į 73-ą prestižiškiausio pasaulio tenisininkų reitingo ATP vietą (2011 m.). Šiuo metu geriausias visų laikų Lietuvos tenisininkas geriausių planetos tenisinkų reitinge užima 80-ąją poziciją.

2015 m. balandžio pradžioje Hjustone (JAV) įvykusiame ATP „World Tour 250“ serijos „Fayez Sarofim & Co US Men's Clay Court Championship“ turnyro finale Ričardas Berankis kartu su Rusijai atstovaujančiu Teimurazu Gabašviliu laimėjo vyrų teniso turnyro dvejetų varžybas ir savo apdovanojimų kolekciją papildė pirmuoju ATP trofėjumi. Finale R. Berankis ir T. Gabašvilis 6:4 ir 6:4 įveikė filipiniečio Treato Huey'o ir amerikiečio Scotto Lipskio duetą. Ši istorinė pergalė lėmė tai, kad geriausių pasaulio tenisininkų dvejetų reitinge R. Berankis pakilo net per 331 poziciją ir šiuo metu užima rekordines aukštumas – 213 vietą.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!