Sportininkai - Rūta Paškauskienė

157
ruta paskauskiene 1

Rūta Paškauskienė

Lietuvos stalo tenisininkė, daugkartinė Lietuvos čempionė, Europos čempionė.

Nuo 1994 metų Europos stalo teniso čempionatuose Lietuvai atstovaujanti Rūta Paškauskienė – viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių. Jaunoji stalo tenisininkė žemyno pirmenybėse jau yra iškovojusi net 16 apdovanojimų, iš kurių septyni – aukso.

Sportinė veikla

Stalo tenisu Rūta Paškauskienė susidomėjo dar vaikystėje. Jos pirmoji ir ligšiolinė trenerė yra jos mama Romualda Garkauskienė. 1994 m. Rūta jau buvo tapusi Lietuvos suaugusiųjų stalo teniso čempione. Nuo to laiko jaunoji stalo tenisininkė pradėjo atstovauti Lietuvai įvairiuose tarptautiniuose čempionatuose.

1994 m. Pasaulio jaunimo pirmenybėse Rūta laimėjo sidabro medalį, o 1996 m. Australijoje vykusios universiados dvejeto varžybose – sidabrą. Sėkmingi buvo ir pirmieji merginos startai Europos čempionatuose: 2001 m. ji iškovojo bronzą, o dvejetų varžybose pelnė sidabrą. Vėliau, 2002-aisiais metais, sportininkė Šiaurės Europos šalių čempionate pasidabino aukso medaliais vienetų ir dvejetų varžybose, o Europos čempionate pelnė sidabrą ir bronzą. Pirmąjį Europos aukso medalį tenisininkė užtikrintai laimėjo 2005 m. mišriojo dvejeto varžybose.

2008 metais Rūta Paškauskienė dalyvavo Pekino vasaros olimpinėse žaidynėse, kur pasiekė antrąjį raundą Moterų stalo teniso vienetų rungtyje ir bendroje įskaitoje liko 17-ta. Tų pačių 2008 m. spalio mėnesį Sankt Peterburge (Rusija) vykusiame Europos čempionate Rūta pirmą kartą per savo karjerą tapo Europos moterų vienetų stalo teniso čempione.

Vėliau du kartus (2010 ir 2011 m.) Rūta Paškauskienė poroje su ruse Oksana Fadejeva ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio kopė moterų dvejetų varžybose. Per savo karjerą sportininkė net keturis kartus (2000, 2005, 2007 ir 2009 m.) kartus su serbu Aleksandru Karakaševičiumi buvo stipriausi ir mišrių dvejetų rungtyje.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!