Sportininkai - Simona Krupeckaitė

360
Krupeckaite

Simona Krupeckaitė

Lietuvos profesionali treko dviratininkė, pasaulio dviračių treko čempionė, planetos rekordininkė.

Geriausia 2009 ir 2010 metų Lietuvos sportininke išrinkta S. Krupeckaitė – puikus pavyzdys kaip dideliu darbu ir atkaklumu pomėgį paversti įspūdingų aukštumų ir pripažinimo pelnančia profesija. Dar vaikystėje pradėjusi važinėtis dviračiu, po dešimtmečio ji jau stovėjo ant aukščiausių pasaulio dviračių sporto pirmenybių pakylų. Ši ryžtinga pasaulio dviračių čempionė ir planetos rekordininkė dviračių sporto bendruomenės buvo pelnytai praminta sprinto karaliene.

Pasiekimai

Dviračių sportu būsimoji pasaulio čempionė, regis, susidomėjo dar vaikystėje – laisvalaikiu mėgdavo važinėtis dviračiu po gimtosios Utenos apylinkes. Stebėdama tokį ryškų dukters pomėgį, Simonos mama visad skatino ją sportuoti ir palaikė tokį dukters karjeros pasirinkimą. Profesionalios dviratininkės karjeros mergaitė ėmė siekti būdama vos dvylikos metų amžiaus ir padedama dviračių sporto trenerio Alvydo Surgauto. Vėliau, sulaukusi aštuoniolikos, sportininkė išvyko treniruotis į Panevėžį. Būtent Panevėžyje 2000-aisiais metais ir prasidėjo intensyvus Simonos sportinio gyvenimo maratonas. Labai didelę įtaką sportininkės karjerai padarė 2003 m. prasidėjusios jos treniruotės Maskvoje. S. Krupeckaitė sportavo pas tą patį trenerį kaip ir tuomet karjeros treke atkakliai siekęs Rusijos dviratininkas Dmitrij Leopold. Jųdviejų pažintis iš pradžių išaugo į meilę ir santuoką, o vėliau atvedė ir prie bendrų siekių treke – vyras ėmė treniruoti Simoną, o pats atsisakė savo, kaip profesionalaus treko dviratininko, karjeros.  

2001 m. startavusi savo pirmosiose Europos pirmenybių varžybose (Europos jaunimo dviračių čempionate), 500 m rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė garbingą šeštąją vietą. Šis pasiekimas paskatino jauną atkaklią sportininkę toliau uoliai treniruotis ir ryžtingai siekti dviračių sporto aukštumų. Su kiekvienomis naujomis varžybomis sportininkės rezultatai gerėjo, 2002 m. ji jau tapo Europos jaunimo iki 23 m. čempionato sidabro medalininke, 2003 m. sudalyvavo pirmajame savo karjeroje pasaulio čempionate, o 2004 m. – ir pirmosiose savo vasaros olimpinėse žaidynėse Atėnuose, kuriose puikiai pasirodžiusi užėmė 8-tąją vietą moterų sprinto ir 4-tąją vietą 500 m rungtyje. Šie didžiuliai laimėjimai suteikė Simonai dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir padėjo jaunos lietuvės pavardei įsitvirtinti tarp pajėgiausių planetos dviratininkių.
Nepaisant to, įsimintiniausiais metais sportininkės karjeroje turbūt tikslinga būtų laikyti 2009-tuosius: 2009 m. kovo 25 d. pasaulio čempionate Pruškove (Lenkija) Simona Krupeckaitė buvo greičiausia 500 metrų atskiro starto lenktynėse ir pagerino pasaulio rekordą. Tų pačių 2009 m. spalio mėn. ji laimėjo ir moterų treko sprinto daugiakovės varžybas. Tuo pasaulio čempionės ir planetos rekordininkės įspūdinga pasirodymų serija nesibaigė – 2010 m. Maskvos Grand prix varžybose S. Krupeckaitė pasiekė 200 metrų iš eigos pasaulio rekordą. Abu sportininkės pagerinti pasaulio rekordai buvo užfikuoti ir Gineso rekordų knygoje. Dviratininkės svarbiausiųjų sportinės veiklos pasiekimų krepšelyje iš viso jau yra sukaupta:
– 2 pasaulio moterų dviračių treko čempionato aukso medaliai, 5 sidabro medaliai, 5 bronzos medaliai;
– 2 Europos moterų dviračio treko čempionato aukso medaliai, 1 sidabro medalis, 2 bronzos medaliai;
– 4 vieta (500 m) ir 7 vieta (sprintas) Atėnų vasaros olimpinėse žaidynėse (2004 m.), 8 vieta (sprintas) Pekino vasaros olimpinėse žaidynėse (2008 m.) bei 5 vieta (sprintas) ir 7 vieta (keirinas) Londono vasaros olimpinėse žaidynėse (2012 m.).

 

Įvertinimas

Lietuvos Respublikos ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius (2009 m.).

Geriausia 2009 m. Lietuvos sportininkė (Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rinkimai).

Geriausia 2010 m. Lietuvos sportininkė (LTOK).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!