Verslininkai - Antanas Guoga

57
Antanas Guoga 2

Antanas Guoga

Lietuvos verslininkas, filantropas, Europos parlamento narys.

Per 300 darbo vietų gimtojoje Lietuvoje sukūręs verslininkas, garsėjantis ne tik inovatyviomis verslo idėjomis, bet ir labdaringa veikla. Jo vardo paramos fondas jautriausioms socialinėms Lietuvos visuomenės grupėms bei šalies vardą garsinantiems sportininkams jau skyrė ne vieną milijoną litų.

Antanas Guoga gimė 1973 metų gruodžio 17 d. Kaune. Jo vaikystė prabėgo gimtajame mieste ir Alytaus rajone (Kalesninkuose). Būdamas 11 metų išvyko į Australiją. Gyveno Melburne, ten lankė mokyklą. Nuo pat mažens norėdamas finansiškai apsirūpinti pats, dirbo įvairius darbus: remontavo siuvimo mašinas, plovė automobilius. Vėliau pradėjo dirbti „Australian Mortgage Brokers“ vadovo Billo Buchano asistentu. Antanui puikiai sekėsi loginio mąstymo ir matematinių žinių reikalaujanti veikla, todėl koledže studijavo apskaitą ir finansus bei atrado vieną iš savo pašaukimų – finansų ir akcijų rinkas.

Būdamas 20 metų įsidarbino „CitiBank“ valdomame investiciniame banke Honkonge, kur buvo atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir jų investicinio portfelio valdymą. Aktyviai ir sunkiai dirbdamas sukaupė pradinį kapitalą, o grįžęs į Australiją pradėjo investicinę veiklą.

Antanas Australijoje sėkmingai investavo į naujienų portalą bei gyvybės draudimo paslaugas teikiančią bendrovę „Rate detective“. Būtent tai jį paskatino susidomėti informacinėmis technologijomis. Be to, tuo pat metu jis vystė ir prekybos verslą Londone.

Lietuvoje Antanas investavo į nekilnojamojo turto bei interneto projektus, poilsio ir pramogų parką „TonyResort“ Anupriškėse (Trakų raj.), sporto ir laisvalaikio prekių internetines parduotuves „TonySports“ bei „TonyStreets“ Kaune. 2009 m. jis įkūrė šiuo metu vieną iš sparčiausiai augančių lažybų bendrovių visame pasaulyje „TonyBet“, kuriai priklauso bene didžiausias lažybos punktų tinklas Lietuvoje.

Šiandien įmonės, į kurias investavo Antanas Guoga, iš viso yra sukūrusios daugiau kaip 500 darbo vietų, iš kurių 300 Lietuvoje.

Antanas Guoga taip pat žinomas ir dėl savo pokerio žaidėjo karjeros, kurią baigė 2014 metų pradžioje. Jis yra sėkmingai žaidęs turnyruose Austrijoje, Prancūzijoje, Rusijoje Amerikoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur sulaukė pripažinimo ir tapo tarptautine pokerio žvaigžde, žinoma Tony G vardu. Beje, pirmieji dideli pokerio laimėjimai paskatino aktyvią Antano filantropinę veiklą. Pavyzdžiui, 2006 metais jis paaukojo apie pusę milijono dolerių Melburno kovos su vėžiu fondui bei Melburno psichologinei tarnybai, 2007 metais – apie 200 tūkst. dolerių Maskvos 80-ajam internatui.

Aktyvia filantropine veikla verslininkas užsiima ir gimtojoje šalyje – vien „Bėdų turgui“ nuo 2007 metų paaukojo daugiau kaip milijoną litų, iki šiol ženkliai prisideda ir prie „Maisto banko“ akcijos veiklos. Ne vieną milijoną siekiančią paramą vyras skyrė ir mūsų šalies sportui – rėmė ir teberemia krepšinį, irklavimą, tinklinį ir kt. sporto šakas.

 

Kita veikla

2010–2012 m. Antanas Guoga buvo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovas. Nuo 2011 m. eina Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidento pareigas. 2012 m. buvo Lietuvos olimpinis atašė Londono olimpinėse žaidynėse. Nuo 2014 m. – Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentas.

2014 m. buvo išrinktas į Europos Parlamentą, šiuo metu yra jo Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos narys.

 

Įvertinimai

2011 m. Antanui Guogai suteiktas Pasaulio lietuvio apdovanojimas. Tais pačiais metais jis tapo „Verslo švyturio“ rinkimų laureatu.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!