Verslininkai - Artūras Mrazauskas ir Gintautas Kvietkauskas

112
mrazauskas2

Artūras Mrazauskas ir Gintautas Kvietkauskas

Įmonių grupės „Arginta Group“ įkūrėjai ir vadovai.

Daugiau nei 20 metų kartu verslą kuriantys vyrai savo darbu įrodė, kad mūsų šalyje galima įgyvendinti net ir, regis, sunkiai įgyvendinamas idėjas. 1991 m. įkurtą metalo apdirbimo įmonę jie per veiklos dvidešimtmetį išvystė iki vienos sparčiausiai Vidurio Europoje augančių technologijų bendrovių, pasižyminčių pažangia verslo ir valdymo filosofija. Šiandien „Arginta Group“ užsiima vandentvarkos projektų valdymu, metalo apdirbimu, atsinaujinančios energetikos vystymu, turto valdymu.

(A. Mrazauskas (dešinėje), G. Kvietkauskas, foto V. Ivanovo)

Veikla

1991 m. to meto „Vilniaus vandenyse“ dirbę vyriausiasis vandentvarkos technologas Artūras Mrazauskas ir Vilniaus miesto valymo įrenginių direktoriaus pavaduotojas Gintautas Kvietkauskas nutarė liautis dirbti valdišką darbą ir pamėginti padaryti ką nors savo. Technologo ir inžinieriaus mechaniko išsilavinimą turintys vyrai netrukus ėmėsi to, ką išmanė geriausiai – gaminti metalo gaminius ir projektuoti nuotekų
technologinius įrenginius. Taip gimė lietuviško kapitalo uždaroji akcinė bendrovė „Arginta“, per savo veiklos dvidešimtmetį išaugusi į didžiulę, rinkoje lyderiaujančią ir ypač pelningai dirbančią įmonių grupę.

Metalo apdirbimas nėra vienintelė įmonių grupės veiklos kryptis. 1995 m. „Arginta“ pradėjo dirbti ir vandentvarkos srityje – statyti ir rekonstruoti buitinių nuotekų valyklas. O 2009 m. bendrovės vadovai nusprendė investuoti ir į atsinaujinančių šaltinių energetiką – ėmėsi projektuoti ir statyti saulės baterijų jėgaines. 2011 m. „Argintos“ vadovų iniciatyva ir lėšomis buvo atidaryta didžiausia Baltijos šalyse saulės baterijų bandomoji jėgainė-laboratorija, kurioje tiriama, kokio tipo saulės elementai labiausiai tinkami Lietuvos sąlygomis. Jėgainėje atliekamų mokslo tiriamųjų darbų rezultatais įmonių grupė dalijasi su šalies universitetais, o saulės pagamintą energiją atiduoda į Lietuvos elektros tinklą.

Per pastarąjį dešimtmetį įmonių grupė „Arginta“ sparčiai plėtėsi ir išaugo į rinkoje lyderiaujančią kompaniją. Vien 2011 m. „Argintos“ gaminamų metalo konstrukcijų, įrenginių sudedamųjų dalių, skirtų įvairioms pramonėms šakoms, eksportas išaugo nuo 22 mln. iki 34 mln. Lt.
O per pastarąjį penkmetį įmonių grupės pardavimo pajamos padidėjo net 297 proc. Tokie puikūs finansiniai „Argintos“ rodikliai lėmė, kad įmonių grupė pelnė aukštą 47-tą vietą tarp 500 sparčiausiai augusių technologijų bendrovių Vidurio Europoje. Tokią tarptautinę sėkmę „Argintos“ partneriai ir konkurentai sieja su tuo, kad vystydami verslą Artūras Mrazauskas ir Gintautas Kvietkauskas vadovaujasi pažangia verslo filosofija, taiko inovatyvius valdymo, darbo ir gamybos metodus. Įmonių grupės vadovai vieni pirmųjų mūsų šalyje pradėjo taikyti pažangias gamybos valdymo sistemas, jie nuolat ieško naujų sprendimų, pristato nestandartinius kokybiškus produktus, kurių rinkoje iki tol stigo.

Patys vadovai savo verslo sėkmę sieja su „Argintoje“ dirbančiais žmonėmis.  Verslininkai aktyviai bendradarbiauja su šalies universitetais, rengiančiais technologinės pakraipos specialistus, sukuria jiems galimybę atlikti profesinę praktiką, skatina ir vysto mokslo ir verslo bendradarbiavimą. O kol universitetai ir profesinės mokyklos parengs pakankamai Lietuvos pramonei reikalingų specialistų, „Argintos“ vadovai patys juos rengia savo gamykloje įkurtoje suvirinimo akademijoje, į kurią priima darbo neturinčius žmones, apmoko juos suvirintojo amato ir sukuria jiems darbo vietas. 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!