Verslininkai - Arūnas Šikšta

159
Siksta

Arūnas Šikšta

Lietuvos verslininkas ir vadybininkas, buvęs TEO LT, AB generalinis direktorius.

Arūnas Šikšta – vienas geriausių vadybininkų Lietuvoje. 2004 m. atėjęs vadovauti to meto „Lietuvos telekomui“ (dabar – TEO LT, AB) šiam turint 38 mln. litų nuostolių, patyręs vadovas ne tik išgelbėjo bendrovę iš krizės, bet ir sukūrė jos akcininkams, darbuotojams ir visuomenei daug ekonominės vertės. 2011 m. „Verslo žinių“ organizuojamuose rinkimuose jis buvo pripažintas „Metų generaliniu direktoriumi“.

Veiklos sritis

Verslininkas Arūnas Šikšta nuo 2004 m. iki 2013 02 22 d. vadovavo didžiausiai telekomunikacijų paslaugas teikiančiai bendrovei Lietuvoje TEO LT, AB. Į to meto „Lietuvos telekomą“ A. Šikšta atėjo dirbti bendrovei turint per 38 mln. Lt nuostolių. Aukštosiose mokyklose ir institutuose įgytos vadybos žinios ir sukaupta ankstesnė darbinė patirtis padėjo verslininkui prikelti vadovaujamą bendrovę iš nuostolingo lygio ir ženkliai pagerinti jos finansinius rodiklius. Atsižvelgiant į tai, „Verslo žinių“ organizuojamuose kasmetiniuose geriausių vadovų rinkimuose Arūnas Šikšta 2011 m. buvo pripažintas „Metų CEO 2011“ (CEO – angl. chief executive officer – generalinis direktorius), kaip verslininkas ir vadovas, sukūręs vadovaujamos įmonės akcininkams, darbuotojams ir visuomenei didžiausią vertę. 

Nemažiau svarbu ir tai, kad vadovaujant Arūnui Šikštai, TEO LT 2010, 2011 ir 2012 m. sėkmingiausių Baltijos šalių biržose kotiruojamų bendrovių rinkimuose („Baltic Corporate Excellence Awards“) buvo pripažinta geriausia įmone Baltijos šalyse. Taip pat per „NASDAQ OMX“ biržos vykdomus apdovanojimus 2006, 2007, 2009, 2010, 2011 ir 2012 metais TEO LT buvo pripažinta skaidriausia ir geriausiai informaciją rinkai teikiančia bendrove Baltijos šalyse.  Dėl šios priežasties 2012 m. spalio 26 d. Arūnui Šikštai buvo suteikta garbė uždaryti „NASDAQ OMX“ vertybinių popierių biržos Niujorke prekybos sesiją. Tąsyk TEO LT tapo pirmąja Baltijos šalių įmone, kurios vadovui buvo suteikta garbė uždaryti tokį renginį.

Prieš pradėdamas dirbti TEO LT, AB, A. Šikšta 1996–1997 m. dirbo AB Lietuvos žemės ūkio banko rinkodaros departamento direktoriumi, 1997–1999 m. – „AS Hansapank“ (Estija) užsienio ryšių ir tinklo departamento Lietuvos projekto vadovu, 1999–2001 m. – banko „Hansabankas“ valdybos pirmininku, 2001–2003 m. – banko „Hansa-LTB“ valdybos pirmininku, „Hansabank Group“ (Estija) valdybos nariu. Verslininko ir vadybininko įgūdžius A. Šikšta tobulino stažuodamasis JAV Senate Vašingtone, korporacijoje „McDonalds“ Burlingtone (JAV), banke „Rabobank Nyderland“ Olandijoje.

 

Kita veikla

Komisijos valstybės valdomų įmonių reformos įgyvendinimo klausimams spręsti (Lietuva) pirmininkas.

Buvęs VšĮ VU Tarptautinio verslo mokyklos tarybos narys ir dėstytojas.

Buvęs organizacijos „Big Brothers Big Sisters“ (JAV, Filadelfija) valdybos narys.

 

Įvertinimas

„Metų CEO 2011“ („Verslo žinių“ organizuojamuose rinkimuose).

A. Šikštos vadovavimo metu TEO LT Nacionaliniuose socialiai atsakingo verslo apdovanojimuose ne kartą buvo pripažinta socialiai atsakinga įmone, metų darboviete, metų aplinkosaugos įmone.

2012 m. vertingiausių Lietuvos įmonių rinkimuose, organizuojamuose žurnalo „Veidas“, TEO LT, AB teko trečioji vieta.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!