Verslininkai - Augustinas Rakauskas

76
augustinas rakauskas 8420

Augustinas Rakauskas

Lietuvos verslininkas, prekybos tinklo „Senukai“ įkūrėjas.

Verslininkas, kadaise įkūręs prekybos statybinėmis medžiagomis, buities ir ūkio prekėmis tinklą „Senukai“ ir išvystęs jį iki didžiausio tokio pobūdžio tinklo Baltijos šalyse. Išskirtinės gyvenimo ir verslo filosofijos propaguotojas, knygos „Verslumo dvasia“, radijo laidų apie verslą autorius.

Savo verslą Augustinas Rakauskas pradėjo Lietuvai atgavus Nepriklausomybę. Tais laikais, kai dauguma kasdienio vartojimo prekių buvo perkama už talonus, jis kartu su partneriais ėmėsi prekybos druska, kurią pirkdavo Ukrainoje ir gabeno į Lietuvą. Gautą pelną verslininkas investuodavo į kitų savo verslo idėjų įgyvendinimą – importuodavo į Lietuvą statybines medžiagas, buitinę chemiją, metalo gaminius. 1993 m. Kaune jis atidarė pirmąją savo parduotuvę. Po metų įmonė ėmėsi didmeninės prekybos, pradėjo vystyti transporto veiklą, o 1997-aisiais buvo pradėtas kurti mažmeninės prekybos tinklas Lietuvoje, o dar po ketverių metų atidarytas pirmasis „Senukų“ prekybos centras Kaune. Tąsyk keliolikos bendraminčių pradėtas verslas netrukus išaugo į daugiau nei 3000 darbuotojų vienijantį didžiausią Baltijos šalyse prekybos statybinėmis medžiagomis, buities ir ūkio prekėmis tinklą „Senukai“.

Augustinas Rakauskas taip pat yra ir investicijų bendrovės „RAZ“ vadovas ir pagrindinis akcininkas. Ši bendrovė investuoja į nekilnojamą turtą, atsinaujinančią energetiką, finansinio tarpininkavimo verslą, žiniasklaidą, viešbučių verslą. Bendrovei priklauso trys prekybos centrai Lietuvoje („Banginis“ ir „Mega“ Kaune, „Banginis“ Vilniuje) bei vienas centras Latvijoje (Rygoje esantis „Domina“).

Verslininkas taip pat investuoja į viešbučių ir turizmo verslą. Neseniai Turkijoje, netoli Alanijos kurorto, buvo atidarytas prabangus viešbutis „Villa Augusto“, o Prienų rajone, Vaizgakiemio kaime, duris atvėrė 160 hektarų ploto „Visuomenės harmonizavimo parkas“.

Tokia Augustino Rakausko veikla – ne tik didžiulis indėlis Lietuvos ekonomikai bei tūkstančiai sukurtų darbo vietų. Verslininkas aktyviai inicijuoja ir remia įvairius visuomeninius projektus, vystydamas verslą visada prisideda prie šalia esančios infrastruktūros gerinimo, taip teikdamas naudos miestams ir jų gyventojams. Jo įkurtas Senukų labdaros ir paramos fondas dalį pelno aukoja tiems, kam parama ypač reikalinga – sergančiųjų onkologinėmis ligomis gydymui, vaikų namams ir kt. „Nesugebėjimas, baimė, nenoras dalintis. Kol instinktas kaupti vardan saugumo nebus pakeistas noru dalintis vardan saugumo, tol mes tolsime vienas nuo kito.“ – savo knygoje „Verslumo dvasia“ rašo p. Augustinas.

 

Kita veikla

Verslo darbdavių konfederacijų tarybos pirmininkas.

UAB „Žinių radijas“ valdybos pirmininkas, radijo laidų apie verslą autorius.

Visuomenės harmonizavimo parko įkūrėjas (Vaizgakiemio kaimas, Prienų raj.).

Senukų labdaros ir paramos fondo steigėjas.

Knygos „Verslumo dvasia“ autorius.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!