Verslininkai - Dr. Antanas Bosas

127
bosas

Dr. Antanas Bosas

Lietuvos verslininkas, socialinių mokslų daktaras, UAB „Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija“ valdybos pirmininkas ir prezidentas, UAB „Stella Vitae ir partneriai“ prezidentas, bendros Lietuvos ir Rusijos įmonės UAB „Stella Vitae“ direktorius.

Vienas pagrindinių vakarų Lietuvos pramonės industrijos plėtotojų. Verslininko įkurta korporacija, šiandien jau skaičiuojanti dvidešimtuosius savo gyvenimo metus, yra tapusi viena didžiausių ir sėkmingiausių privataus verslo įmonių šalyje. Ši įmonė, užsiimanti statyba, energetika, medienos pramone ir transportu, nuo savo veiklos pradžios sukūrė tūkstančius darbo vietų ir į šalies biudžetą įnešė daugiau nei 1 mlrd. litų mokesčių. 

Verlininkas dr. Antanas Bosas įkūrė ir iki šiol vadovauja uždarajai akcinei bendrovei „Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija“. Korporacijos ištakos siekia net 1989-uosius metus . Tuomet pagrindinis korporacijos akcininkas Antanas Bosas su grupe verslo partnerių įkūrė kooperatyvą L-713. Tai buvo vienas pirmųjų kooperatyvų Klaipėdos regione po to, kai Sovietų Sąjungoje buvo įteisinta tokia verslo forma.
Per daugiau nei dešimtmetį korporacija tapo viena didžiausių ir sėkmingiausių privataus verslo įmonių Lietuvoje. Korporacijos plėtra ir vystymasis dėsningai atspindi ir visos šalies ekonomikos raidą.
Šiandien bendrovės pagrindinė veikla – verslo ir valdymo konsultacijos. Korporacija numato jos valdomų įmonių vystymo strategiją ir organizuoja jos realizavimą, ruošia investicinius projektus, valdo ir koordinuoja įmonių veiklą, atstovauja joms valdžios ir valdymo institucijose, ieško finansavimo šaltinių, naujų rinkų, verslo partnerių.

Socialinių mokslų krypties daktaro laipsnį turintis verslininkas yra daugybės mokslinių straipsnių autorius, monografijų „Korporacijų strategijos ir konkurencinis potencialas“ bei „Strateginis valdymas: nuo korporacijos iki valstybės“ autorius bei kolektyvinės monografijos „Valdymo problemos: teorija ir tendencijos“ bendraautoris.

 

Kita veikla

2000–2003 m. – Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ir valdybos narys, Turto komiteto pirmininkas. 2001–2004 m. – Klaipėdos universiteto docentas. 2004–2008 m. – Lietuvos Respublikos Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas.

1973−1999 m. žaidė regbį. 1995−1998 m. – Lietuvos regbio rinktinės narys, daugkartinis Lietuvos regbio čempionas ir prizininkas. 1998 m. įkūrė Klaipėdos regbio klubą „Kuršiai“ ir iki 1995 m. buvo žaidžiantis treneris, vėliau tik žaidėjas ir klubo prezidentas. 2008−2010 m. – Lietuvos regbio federacijos prezidentas.

 

Įvertinimas

Sidabro (2002 m.) ir aukso (2003 m.) medaliai už nuopelnus Lietuvos sportui.

Olimpinė žvaigždė (2004 m.).

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ išrinktas „Metų klaipėdiečiu“ (2003 m.), „Metų rėmėju“ (2004 m.).

 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!