Verslininkai - Gintaras Vaišnys

60
showfoto2

Gintaras Vaišnys

Lietuvių kilmės verslininkas ir inžinierius, kompanijos „Defibtech“ įkūrėjas ir prezidentas.

Amerikos lietuvis, 1999 m. paties įkurtą medicininės technikos gamybos kompaniją išvystęs į tarptautinio pripažinimo sulaukusią savo srities lyderę. Per veiklos dešimtmetį G. Vaišnio vadovaujamoje kompanijoje buvo pagaminta per 160 tūkstančių defibriliatorių keturiasdešimčiai pasaulio šalių. Teigiama, kad „Defibtech“ defibriliatoriai jau išgelbėjo per 5000 žmonių gyvybių, o pati kompanija 2007 m. buvo pripažinta sparčiausiai besivystančia medicininės technikos kompanija JAV.

Amerikos lietuvis Gintaras Vaišnys Ilinojaus universitete baigė inžinerijos studijas. 1999 m. kartu su verslo partneriu širdies chirurgu jis mažoje raštinėje Konektikuto valstijoje įkūrė kompaniją „Defibtech“, kurią tuo metu sudarė vos šešių žmonių komanda. Kompanija „Defibtech“ ėmė gaminti defibriliatorius, kurie yra naudojami atstatyti elektrinių impulsų ritmą žmogaus širdžiai sustojus. Nors defibriliatoriaus technologija nebuvo nauja, kompanijos tikslas buvo patobulinti patį prietaisą, palengvinti naudojimąsi juo ir sumažinti gamybos kaštus taip, kad defibriliatorius būtų galima tiekti rinkai mažesne kaina. Pirmąjį savo kompanijos produktą G. Vaišnys pardavė 2003 m.

Šiandien lietuvio vadovaujamoje kompanijoje dirba jau 75 darbuotojai. Nors šiuo metu pasaulyje yra dar 6 defibriliatorius gaminančios kompanijos, tačiau „Defibtech“ yra lyderė, kuri greičiausiai vysto bei efektyviausiai tobulina savo produktus ir naudotojams siūlo už prieinamiausią kainą. Per metus kompanijoje pagaminama apie 25000 defibriliatorių, pardavinėjamų 40-tyje pasaulio šalių.

Įvertinimas

2007 m. Kompanija „Defibtech“ pripažinta sparčiausiai besivystančia medicininės technikos kompanija Jungtinėse Amerikos valstijose.

„Defibtech“ įmonės produktas dusyk (2005 m. ir 2011 m.) pelnė prestižinius medicininės technikos apdovanojimus „Medical Device Excellence“ .

IDSA (Amerikos pramonės dizainerių draugijos) apdovanojimas „Idėjos apdovanojimas“  (2004 m.) ir „Dešimtmečio dizaino“ apdovanojimas (2010 m.).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!