Verslininkai - Jolanta Blažytė-Uspaskich

UspaskichJolanta

Jolanta Blažytė-Uspaskich

Lietuvos verslininkė, koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkė.

1990 m. įregistravo pirmąją savo įmonę „Vikonda“, kurią  per keliolika metų išvystė į vieną stambiausių šalies koncernų. Jam priklausančių įmonių gaminama produkcija užima ne tik ženklią šalies vidaus rinkos dalį, bet ir turi didelę paklausą užsienyje. Verslininkė neabejinga aštriausioms šalies socialinėms problemoms – jos iniciatyva įsteigtas labdaros ir paramos fondas aktyviai remia kultūrą, sportą bei mažas pajamas gaunančių šeimų vaikus.

 

Veiklos sritis

Koncernas „Vikonda“ jungia didelę grupę įmonių, kurių misija – teikti vartotojams aukščiausios kokybės paslaugas ir produkciją. Kėdainiai šiandien yra svarbus Lietuvos gamybos centras, garsėjantis puikios kokybės ir plataus asortimento maisto produktais – mėsos gaminiais, ledais, konservais, padažais. Beveik visą šią produkciją gamina koncerno „Vikonda“ įmonės, kurių gaminiai užima ženklią šalies vidaus rinkos dalį ir turi didelę paklausą užsienyje.

Pirmoji koncerno „Vikonda“ įmonė buvo įregistruota 1990 metais. Savo dinamiška plėtra, pirmavimu įsisavinant naujausią techniką ir technologijas, aukščiausios kokybės, neturinčių analogų Lietuvoje produktų gamyba koncernas „Vikonda“ pelnė tvirtą autoritetą tarp savo partnerių  tiek respublikoje, tiek užsienyje. O koncerno įmonėse gaminama produkcija garsėja kaip saugi, patikima ir atitinkanti sveikos mitybos reikalavimus.

 

Kita veikla

1995 m. kartu su vyru V. Uspaskich įkūrė labdaros ir paramos fondą „Viltis – Vikonda“. Fondas padeda laimingos vaikystės neturintiems vaikams, remia mažesnes pajamas gaunančias šeimas, kaimo vaikams organizuoja išvykas prie jūros, į koncertus, teatrus ir kitus kultūros renginius. Fondas taip pat remia mokyklų, organizacijų, bendruomenių projektus, padedančius vaikams ir jaunimui siekti žinių, skatinti jų kūrybiškumą, pilietiškumą, atveriančius galimybes žmonėms burtis ir veikti. Nuo 1996 m. veikia ir Jolantos Blažytės-Uspaskich globojama vaikų labdaros valgykla.

 

Įvertinimas

Koncerno valdomų įmonių produkcija kasmet laimi „Metų gaminio“ konkursuose, pelnė tarptautinių „AgroBalt“ parodų medalius.

 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!