Verslininkai - Juozas Martikaitis

118
martikaitis

Juozas Martikaitis

Aukštųjų technologijų trikotažo įmonės „Garlita“ įkūrėjas ir vadovas.

Jo pasiekimai – įkvepiantis pavyzdys ne tik pradedantiesiems šalies verslininkams, bet ir verslo magnatams. Asmeninėmis lėšomis įkūręs pirmąją Europoje nanotechnologijų laimėjimus pasitelkusią trikotažo įmonę, jis per trumpą laiką pelnė tarptautinį pripažinimą. J. Martikaičio vadovaujama „Garlita“ neliko nepastebėta net NATO – šios organizacijos užsakymu ji daugelio šalių kariuomenėms sukūrė ir pagamino uniformas.

 

Veiklos sritis

Juozas Martikaitis – verslininkas novatorius, Kauno rajono Garliavos miestelyje įsteigęs pirmąją Europoje aprangos gamybos įmonę „Garlita“, kuri trikotažo aprangos gamybos procese pritaikė žaliavas su nanotechnologijomis, leidžiančias sukurti mezginius, pasižyminčius unikaliomis savybėmis. Prieš keturis dešimtmečius paties įkurtą įmonę, kurioje dirbo vos aštuoni darbuotojai, Juozas Martikaitis išvystė į tarptautinį pripažinimą pelniusią inovatyvių mezginių gamybos lyderę, sukūrusią per 150 darbo vietų. 

Bendradarbiaudami su austrų, danų ir šveicarų mokslininkais, J. Martikaičio vadovaujamos įmonės darbuotojai iš verpalų su nanodalelėmis gamina unikaliomis savybėmis pasižyminčius megztinius: atbaidančius uodus, apsaugančius nuo ultravioletinių spindulių ir bakterijų, prisotintus vitamino E, atsparius pjūviams, atsparius ugniai, atsparius drėgmei ir dėmėms ir kt. J. Martikaičio įsteigta įmonė pelnė net NATO kariuomenių pasitikėjimą – „Garlita“ pagamino karines uniformas daugeliui valstybių.

Tokie lietuvių sukurti unikaliomis savybėmis pasižymintys mezginiai yra labai paklausūs. Megztinis su vitaminu E yra skirtas kariams, tarnaujantiems povandeniniuose laivuose, kuriuose jie mėnesiais nemato saulės. Ultravioletinę apsaugą turintys megztiniai perkami kariams, vykstantiems į karšto klimato šalis, tokias kaip Irakas ar Afganistanas, atsparių pjūviams mezginių įsigyja šturmo grupės. Drabužiai, apsaugantys nuo vabzdžių, yra reikalingi kariams, vykstantiems į maliarijos, geltonojo drugio rizikos zonas. Tokią aprangą „Garlita“ yra gaminusi ir Pietų Afrikos Respublikos, Nigerijos kariuomenėms, ne vieną šimtą aštriems daiktams atsparių megztinių užsisakė brangakmenių kasyklos Sibire apsauga.

J. Martikaičio vadovaujami specialistai taip pat kuria ir gamina įvairias uniformas, madingus gaminius, trikotažą sportui, vaikams ir kūdikiams, rūbus gyvūnams. 97 proc. šios produkcijos yra eksportuojama į užsienį, daugiausiai – D. Britaniją, Švediją, Daniją, Vokietiją, Norvegiją. Puikiais įmonės veiklos ir finansinių rodiklių rezultatais J. Martikaitis įrodė, kad net tekstilėje, kuri laikoma viena iš mažiausios pridėtinės vertės pramonės šakų, galima sukurti labai didelės pridėtinės vertės produktus, o tai ypač svarbu šalies ekonomikai.

 

Kita veikla

J. Martikaičio vadovaujama įmonė ne tik plačiai garsina Lietuvą eksportuojamais unikaliais gaminiais, bet ir dalyvauja specialistų rengime. Šioje pažangiausias technologijas trikotažo srityje sutelkusioje įmonėje praktinių įgūdžių įgyja KTU dizaino technikos studentai bei studentai iš Švedijos (kurioje „Garlita“ gerai žinoma) universitetų.

Verslininkas neabejingas ir šalies socialinėms problemoms – jau daug metų remia Lietuvos karių invalidų draugiją, Kaliningrado srities neįgaliųjų lietuvių vaikų draugiją, daugelį senelių ir vaikų namų, Garliavos vidurinę mokyklą ir vaikų darželius.

 

Įvertinimas

„Metų vadovas 2010“ (žurnalo „Veidas“ rinkimuose).

2010 m. J. Martikaitis apdovanotas Inovacijų prizu už inovatyvius sprendimus versle.

2011 m. J. Martikaitis isrinktas metų „Verslo švyturiu“, Inovatoriumi.

2008, 2009, 2010 metais J. Martikaičio įkurta ir jo vadovaujama „Garlita“ apdovanota „Lietuvos metų gaminio“ aukso medaliais už sukurtus inovatyvius megztinius.

2011 m. UAB „Garlita“ gavo aukso medalį uz megztinį apsaugantį nuo saulės šilumos poveikio.

2012 m. Įmonė buvo apdovanota aukso medaliu už daugiafunkcinį moterišką žaketą-paltą.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!