Verslininkai - Kazimieras Jakutis

Jakutis

Kazimieras Jakutis

Lietuvos verslininkas ir menininkas, LONO įmonių grupės (uab LONAS IR PARTNERIAI, uab POROLONAS, uab LONO MAŽMENA, uab LONIUKAS) įkūrėjas ir vadovas, dainų autorius ir atlikėjas, kultūros renginių organizatorius.

Verslininkas novatorius, 1993 m. pradėjęs tiekti poroloną baldų pramonei. Vėliau K. Jakutis ėmėsi čiužinių gamybos. Verslininko dėka šiandien Lietuva gali didžiuotis turėdama lietuviškų čiužinių gamybos įmonę, kuri savo produkciją eksportuoja į tokias šalis kaip Danija ir Vokietija. Nemažiau reikšmingi K. Jakučio nuopelnai  ir šalies kultūrai – romantinio stiliaus dainų autorius ir  atlikėjas laisvalaikiu organizuoja kultūros renginius bei savo kūrybą skleidžia koncertuodamas Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

 

Veiklos sritis

1993 m. Kazimieras Jakutis įsteigė individualią įmonę „Lonas“, kuri specializavosi prekyba porolonu ir jo tiekimu baldų pramonei. 1998 m. inžinieriaus išsilavinimą turintis verslininkas kartu su Čekijos verslo partneriais pradėjo gaminti čiužinius.

1997–2008 m. įmonė „Lonas ir partneriai“ vystė porolono detalių gamybos, čiužinių bei kempinių gamybos ir prekybos sritis.

Nuo 2010 m. ėmėsi sparčiau plėtoti čiužinių gamybos verslą. Pasinaudoję sukauptomis žiniomis ir pirkėjų atsiliepimais, K. Jakučio vadovaujamos įmonės uab LONO MAŽMENA darbuotojai sukūrė ir 2011 m. pristatė naują unikalią lietuviškų „kvėpuojančių“ čiužinių kolekciją, kurią sudaro naujausiomis technologijomis pagrįstos orui pralaidžių, prie kūno prisitaikančių ilgaamžių čiužinių linijos. Jų gamybai naudojamos tik kokybiškos, Europoje sertifikuotos, draugiškos aplinkai ir atitinkančios saugumo reikalavimus medžiagos.

2012 m. „Lono“ gaminami čiužiniai gavo konkurso „Lietuvos metų gaminys 2012“ aukso apdovanojimą, o nacionaliniame geriausio dizaino konkurse – dar ir „Gero dizaino“ prizą.

Šiuo metu K. Jakutis toliau vadovauja vienai iš jo paties įkurtų bendrovių „Lono mažmena“. Verslininkas kartu yra ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys bei Rytų aukštaičių sambūrio narys.

 

Kita veikla

Nuo 2005 m. K. Jakutis daug laiko skiria meninei kūrybai bei koncertinei veiklai ir renginių organizavimui. Verslininkas nuo 14 metų groja gitara ir dainuoja, nuo 18 metų kuria ir atlieka autorines dainas savo ir lietuvių poetų eilėmis, koncertuoja Lietuvos miestuose ir kaimuose. Koncertinėje veikloje K. Jakutis žinomas kaip bardas pseudonimu Pagulbis. Jis išleido autorines kompaktines plokšteles „Jei negaliu aš turėti Tavęs...“ (2005 m.), „Iš tos nakties“ (2007 m.) „Eina mūsų laikai“ (2009 m.), „Aukštaitijos dangui“ (2012 m. DVD), „Jaunos dienos“ (2013 m.). Taip pat sudarė ir išleido poezijos rinkinį „Apeiginė liepa“ (2006 m.).

K. Jakutis įdiegė muzikos ir poezijos sambūrių, pavadintų „poezijos atlaidais“, tradiciją savo sodyboje Pagulbio kaime (Molėtų raj.), organizuoja pavasario ir rudens šventes, Advento vakarones. Savo kultūrinę veiklą jis skleidžia paties iniciatyva įkurtoje ir neseniai atnaujintoje interneto svetainėje www.pagulbis.lt.

 

Įvertinimas

Už nuopelnus Lietuvos ūkio gerovei K. Jakutis apdovanotas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų „Darbo žvaigžde“ (2005 m.).

Už indėlį į Utenos apskrities kultūros plėtrą – Utenos apskrities viršininko padėka (2008 m.).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!