Verslininkai - Kęstutis Jasiūnas

jasiunassvitrospx600

Kęstutis Jasiūnas

Lietuvos verslininkas, UAB „Ekspla“ generalinis direktorius.

Mokslininkas, sugebėjęs fizikos žinias paversti didelę pridėtinę vertę šaliai kuriančiu ir Lietuvą pasauliniame kontekste garsinančiu verslu. 1992 m. kartu su bendražygiais įsteigė lazerių gamybos bendrovę, kuri šiandien yra tapusi viena iš pasaulinių šios srities lyderių. Lietuvių gaminami lazeriai yra puikiai vertinami daugelyje prestižiškiausių pasaulio mokslinių centrų.

 

Veiklos sritis

Fiziko išsilavinimą turintis Kęstutis Jasiūnas 1992 m.  kartu su bendražygiais įsteigė lazerių gamybos įmonę UAB „Ekspla“, kuri šiuo metu yra tapusi viena iš pasaulinių lazerių gamybos lyderių. UAB „Ekspla“ – aukštųjų technologijų įmonė. Pagrindiniai jos produktai yra pažangūs lazeriai, lazerinės sistemos ir komponentai. „Ekspla“ užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gamina SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti. Bendrovė eksportuoja 94 proc. produkcijos į daugiau kaip keturiasdešimt pasaulio šalių. Tarp įmonės klientų yra garsiausių pasaulio universitetų, Japonijos „Hitachi“ ir „Mitsubishi“ tyrimų centrai, IBM, NASA, JAV karinio laivyno ir JAV karinių oro pajėgų tyrimų centrai, Rezerfordo tyrimų laboratorija, Japonijos ir Izraelio branduolinių tyrimų centrai. Ženevoje pastatytame didžiajame hadronų greitintuve, kuriame bandoma atrasti vadinamąją „dieviškąją“ dalelę, leisiančią paaiškinti ne vieną visatos paslaptį, taip pat įrengtas „Eksplos“ kurtas ir pagamintas lazeris.

 

Kita veikla

Nuo 2001 m. dalyvauja Žinių ekonomikos forumo veikloje.

Lietuvos inžinerinės pramonės įmonių asociacijos (LINPRA) prezidiumo narys. Lazerių ir šviesos mokslo ir technologijų asociacijos valdybos narys.

Fizikos ir Puslaidininkių fizikos institutų tarybos narys.

 

Įvertinimas

2005 m. „Ekspla“  pripažinta „Metų žinių ekonomikos įmone“ už pasiekimus aukštųjų technologijų srityje, nuolatinį žinių kūrimą ir patirties sklaidą, stiprią mokslinių tyrimų ir eksperimentinę veiklą bei sėkmingus mokslo projektus, kurie tenkina verslo poreikius daugelyje skirtingų sričių.

2007 m. „Eksplos“ vadovas K. Jasiūnas ir EKSMOS grupės vadovas R. Kraujalis kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais prof. A. P. Piskarsku ir dr. R. Danieliumi apdovanoti „Nacionaline pažangos premija“ už Lietuvos lazerių mokslo ir pramonės sutelkimą proveržiui į pasaulines rinkas.

2011 m. „Eksplos“ sukurtas „NT200“ serijos lazeris prestižiniame konkurse „Prism Awards for Photonics Innovation“ įvertintas kaip pažangiausias mokslui skirtas fotonikos gaminys pasaulyje 2010 m.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!