Verslininkai - Lolita Varanavičienė

47
a858122fc3b594082cee12cef39043126e0b9786articlescale

Lolita Varanavičienė

Lietuvos verslininkė, leidyklos „Tyto alba“ įkūrėja ir vadovė.

Prieš kiek daugiau nei du dešimtmečius knygų leidybos verslą pradėjusi moteris išplėtojo jį iki šiandien viena žymiausių ir prestižiškiausių laikomos leidyklos mūsų šalyje. Jos dėka jau daugiau kaip 900 skirtingų pavadinimų knygų pasiekė Lietuvos skaitytojų rankas.

Veiklos sritis

Verslo Lolita Varanavičienė ėmėsi netrukus po šalies Nepriklausomybės atkūrimo. 1993 m. gruodžio mėnesį ji įkūrė knygų leidyba užsiimančią uždarąją akcinę bendrovę „Tyto alba“, kuri per savo veiklos dvidešimtmetį įsitvirtino kaip viena žymiausių ir prestižiškiausių leidyklų šių dienų Lietuvoje.

L. Varanavičienės įkurta ir vadovaujama „Tyto alba“ nuo savo veiklos pradžios jau yra išleidusi per 900 skirtingų pavadinimų knygų. Leidyklos vadovės ir jos darbuotojų profesionalumą liudija ir tai, kad nemaža dalis kadaise išleistų kūrinių neprarado savo aktualumo ir tebėra leidžiami dideliais tiražais iki šiol (pvz. amžinais hitais tapę D. Schwanitzo „Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“, J. Gaarderio „Sofijos pasaulis“, A. Baricco „Šilkas“, M. Waltari „Sinuhė egiptietis“ ir kt.). Leidyklos leidžiamų autorių sąraše puikuojasi ir skambios ne vieną populiarią knygą parengusių lietuvių autorių pavardės, tokios kaip Juozas Erlickas, Galina Dauguvietytė, Filomena Taunytė ir kiti. Savo knygas į Lolitos Varanavičienės ir jos vadovaujamų „Tyto albos“ darbuotojų rankas patikėjo net pats kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus.

Šiuo metu verslininkės įkurtoje bendrovėje dirba 27 etatiniai darbuotojai, be to, aktyviai bendradarbiaujama su maždaug 100 vertėjų, verčiančių kūrinius iš 15 kalbų. Leidinių dizainu rūpinasi 5 dailininkai.

Už novatoriškus žingsnius leidyboje, pristatant Lietuvoje moderniausių pasaulio rašytojų kūrybą, Lolita Varanavičienė 1997 metais buvo išrinkta „Metų moterimi“.

 

Kita veikla

Lietuvos leidėjų asociacijos valdybos narė.

Vilniaus knygų mugės programos organizacinio komiteto narė.

Buvusi Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė (2009–2012 m.).

 

Įvertinimai

„Metų moters“ apdovanojimas (1997 m.).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!