Verslininkai - Mindaugas Gedvilas

134
gedvilas

Mindaugas Gedvilas

Biotechnologijų bendrovės „Amilina“ generalinis direktorius.

Didžiausios Skandinavijos šalyse kviečių krakmolo ir industrinių biotechnologijų bendrovės „Amilina“ generalinis direktorius. 2005 m. įkurta įmonė „nuo nulio“ išaugo į užsienio rinkoje puikiai vertinamą kompaniją, 2012 m. įmonė pasiekė 100 mln. Lt apyvartą. Tiekia medžiagas popieriaus ir maisto pramonės bendrovėms ES ir visame pasaulyje. 2012 m. vertingiausių Lietuvos įmonių šimtuke –  13-a vieta.

Veiklos sritis

„Amilina“ yra sėkmingai veikianti į eksportą orientuota didmeninės prekybos bendrovė, sukurta 2005 metais. Per 2012 m. padidinusi apyvartą iki 100 mln. litų, bendrovė tiekia medžiagas popieriaus ir maisto pramonės bendrovėms Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje. Šiuo metu „Amilina“ užima 12 procentų visos ES krakmolo rinkos. Visai neseniai ji tapo pirmaujančio Europoje angliavandenių gamintojo „Roquette“ dalimi ir šiuo metu vykdo 85 mln. eurų vertės plėtros projektą.

Prieš pradėdamas dirbti bendrovėje, M. Gedvilas vadovavo įmonei „Malsena“, kuri tiekė miltus Baltijos šalių rinkoms. Dar anksčiau jis ėjo vyriausiojo finansininko ir vyriausiojo finansininko pavaduotojo pareigas fosfatines trąšas gaminančiose bendrovėse „Lifosa“ ir „Eurochem“. Mindaugas baigė Kauno technologijos universitetą, kur įgijo bakalauro ir magistro laipsnius tarptautinės vadybos srityje. Baigęs mokslus, jis kurį laiką dirbo auditoriumi įmonėje „Arthur Andersen“.

 

Kita veikla

M. Gedvilas yra buvęs įvairių bendrovių ir ne pelno siekiančių organizacijų, tarp kurių ir Lietuvos eksporto skatinimo agentūra, valdybos narys. Jis taip pat yra vienas iš „e-brocerage“ ir „agro“ prekių prekybos platformos įkūrėjų  bei savininkų.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!