Verslininkai - Petras Goberis

e2ba2a59 132e 40ef bf5b 118f8ae2b67e

Petras Goberis

Lietuvos verslininkas, kietojo kuro katilus ir nestandartines metalo detales gaminančios bendrovės „Kalvis“ įkūrėjas ir vadovas.

Verslininkas, įkūręs ir išplėtojęs viena didžiausių Lietuvos metalo apdirbimo įmonių tapusią bendrovę. Šiandien UAB „Kalvis“ gaminami kietojo kuro katilai plačiai pardavinėjami ir puikiai vertinami daugelyje pasaulio šalių. 

 

Veiklos sritis

UAB „Kalvis“ veiklos pradžia galima laikyti 1961-uosius metus, kuomet buvo įkurta Šiaulių televizorių gamykla „Tauras“, o joje įsteigtas nestandartinių įrengimų gamybos cechas. Šio cecho paskirtis buvo projektuoti ir gaminti televizorių gamybos technologinius įrengimus: konvejerines linijas, įvairias stakles ir automatus, robotizuotas linijas, mikroschemų gamybos įrangą, naujus sandėlių kompleksus ir t.t. Gamybos vystymui buvo suburtas aukštos kvalifikacijos inžinierių, konstruktorių, technikų ir darbininkų kolektyvas, aprūpintas moderniais įrengimais ir technika. 1994 m. restruktūrizavus televizorių gamyklą „Tauras“, Petro Goberio iniciatyva buvo įkurta uždaroji akcinė bendrovė „Šiaulių tauro kalvis“. Bendrovės pagrindą sudarė minėtas buvęs „Tauro“ nestandartinių įrengimų gamybos cechas. 2007 m. UAB „Šiaulių tauro kalvis“ buvo pervadinta į UAB „Kalvis“.

Petro Goberio suburti profesionalūs ir kūrybingi darbuotojai, pasinaudodami turima patirtimi bei įrengimais, kūrė naujus produktus, tinkančius besikeičiančiai rinkai. Bendrovė pradėjo gaminti įvairius vienetinius ir serijinius gaminius iš metalo ir medienos, diegti naujas technologijas ir įrengimus, buvo užmegzti kontaktai su verslo partneriais Lietuvoje ir užsienyje. Per keletą metų išryškėjo dvi pagrindinės veiklos kryptys, kurios ir toliau plėtojamos – tai užsakomų įrengimų ir detalių bei kieto kuro šildymo įrangos projektavimas ir gamyba.

Šiuo metu UAB „Kalvis“ dirba beveik 300 aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Tai patyrę konstruktoriai bei technologai, kuriantys ir nuolat tobulinantys šildymo įrangą, projektuojantys įvairiausią technologinę įrangą ir įrengimus. Pagrindinės UAB „Kalvis“ veiklos kryptys šiandien – tai kietu biokuru kūrenamų katilų projektavimas ir gamyba; automatizuotų katilinių šildymo įrangos ir kuro ūkio projektavimas bei gamyba; stacionarių ir konteinerinių katilinių projektavimas ir montavimas; metalo konstrukcijų projektavimas ir gamyba; technologinių įrengimų, linijų bei detalių projektavimas ir gamyba. UAB „Kalvis“ serijinės gamybos asortimentą sudaro daugiau nei 100 rūšių kietojo kuro katilų. Visi serijiniai gaminiai tobulinami ir bandomi UAB „Kalvis“ ir kitų šalių, kuriose jie yra parduodami, laboratorijose.

Stengdamasi prisitaikyti prie kintančios paklausos ir rinkos sąlygų, bendrovė daug investuoja į naujų technologijų kūrimą ir plėtrą. Savo įrenginių parką ji praturtina naujausiais pasaulinio lygio mechaninio apdirbimo įrenginiais, suvirinimo technika, lazeriniais ruošinių parengimo įrenginiais.

UAB „Kalvis“ produkcija eksportuojama į daugelį pasaulio šalių. Bendrovė savo gaminamą produkciją tiekia tokiems metalo gaminių, pramoninės įrangos, elektros mašinų ir aparatūros gamintojams kaip TIRA (Vokietijoje), ROSLER (Vokietijoje), RAPID (Švedijoje), RAUMASTER (Suomijoje), ALCON (Danijoje) ir kt. Šiuo metu sėkmingai plečiami  katilų pardavimai Ukrainoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir vakarų Europos šalyse.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!