Verslininkai - Raimundas Petrauskas

146
Petrauskas

Raimundas Petrauskas

Bendrovės „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius.

R. Petrauskas – Panevėžyje žinomas ir gerbiamas žmogus. Būtent jam ir tenka didžiausias nuopelnas už tai, kad šiame mieste yra įsikūrusi moderni vokiečių kapitalo gamykla, kurią net koncerno savininkai vokiečiai nesigėdija parodyti savo svečiams, o lietuvių inžinierių sukurtus produktus kopijuoja konkurentai kitose šalyse.

Veiklos sritis

1994 m. tapęs namelius ant ratų gaminusios įmonės bankroto administratoriumi, R. Petrauskas surado vokiečių investuotojus, kurie bankrutuojančią įmonę įsigijo. Vadovo dėka ši įmonė tapo modernia Vokietijos koncernui priklausančia bendrove, gaminančia izoterminius automobilių kėbulus, priekabas ir puspriekabes. R. Petrausko valdžion perimta įmonė ne tik išvengė uždarymo, bet ir suklestėjo – atlaikiusi 2009-ųjų krizę, 2011 m. gavo beveik 35 mln. litų grynojo pelno.

Įdiegęs pažangią „Lean“ gamybos sistemą, įgalinančią darbuotojus dirbti taupiai ir protingai, atsisakant nereikalingų veiklų, R. Petrauskas pasiekė, kad jo įmonės darbuotojai savo produktyvumu net pralenkė kolegas vokiečius. Analogiška Vokietijos gamykla pagamina 4–6 transporto priemones per 8 valandas, kai tuo metu R. Petrausko vadovaujamų lietuvių komanda – 16–18 vienetų. Jie ne tik pritaiko vokiečių sukurtas technologijas, bet ir patys kuria naujus gaminius, o įmonės inžinieriai yra vertinami viso tarptautinio koncerno mastu. Įmonės gaminami izoterminiai kėbulai pasižymi aukšta kokybe, patikimumu ir kitomis savybėmis, kurios padeda vežėjams saugiai pristatyti prekes. Bendradarbiaudami su „MAN“, „Volvo“, „Scania“, „Mercedes“ ir kitais sunkvežimių gamintojais, inžinieriai sukonstravo transporto priemones maisto ir kitų greitai gendančių produktų pervežimui. R. Petrausko vadovaujama gamykla – vienintelė visame koncerne gamina skandinaviško tipo puspriekabes su pilnai atsidarančia šonine siena. Tai labai patogus bei universalus sprendimas brangioms prekėms ir didelių matmenų gaminiams pakrauti bei pervežti.

 

Įvertinimas

„Metų vadovas 2011“ (žurnalo „Veidas“ organizuojamuose rinkimuose).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!