Verslininkai - Vidmantas Janulevičius

151
63fb97c8862ce4857c23b5f56a790ec1

Vidmantas Janulevičius

Lietuvos verslininkas, bendrovių grupės BOD Group įkūrėjas ir vadovas. 

Verslo inovacijų skleidėjas mūsų šalyje. Verslininko įkurta ir vadovaujama bendrovių grupė pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti novatoriškas informacijos laikmenas, o pastaruoju metu – ir atsinaujinančios energetikos elementus. Puikūs vadovo vadybiniai sugebėjimai ir brandūs verslo etikos principai lėmė tai, kad šiandien BOD Group – tai viena didžiausių ir moderniausių šios srities įmonių grupių Centrinėje ir Rytų Europoje.

 

Veiklos sritis

Vidmantas Janulevičius įkūrė ir iki šiol vadovauja bendrovių grupei BOD Group. BOD Group, geriau žinoma vienos iš grupės pradinių bendrovių „Baltic optical disk“ pavadinimu, yra didžiausia pramoniniu būdu įrašytų CD, DVD, Blu-ray Disc kompaktinių plokštelių gamintoja Baltijos šalyse ir viena moderniausių įmonių grupių Centrinėje ir Rytų Europoje. Per metus BOD Group gamyklose Vilniuje (UAB „BRD“) ir Taline (AS “Baltic Disc“) išliejama dešimtys milijonų kompaktinių diskų, parduodamų žinomoms Lietuvos ir užsienio įmonėms. Didžiąją dalį visos pagaminamos produkcijos BOD Group eksportuoja į kaimynines valstybes –Latviją bei Estiją, taip pat kai kurias kitas Europos Sąjungos šalis.

Vadovaujami V. Janulevičiaus, bendrovių grupės darbuotojai 2009 m. pagamino pirmąjį Lietuvoje DVD diską su grafiniu masteringu, o 2011 m. ir pirmąjį Lietuvoje Blu-ray diską. 2011 metų liepos mėnesį Vilniaus gamykloje „BRD“ buvo atidarytas pirmasis Baltijos šalyse ir Skandinavijoje Blu-ray Disc gamybos kompleksas, kuriame šie inovatyvūs diskai imti gaminti pramoniniu būdu ir tiekti į užsienio rinkas.

Nepaisant stabilios ir nuolat stiprėjančios pozicijos optinių laikmenų rinkoje, V. Janulevičiaus vadovaujama BOD Group plečia savo veiklą naujo verslo kryptyje – atsinaujinančios energetikos sektoriuje. V. Janulevičiaus iniciatyva 2012 metų pabaigoje Visorių slėnyje Vilniuje iškilo modernus 28 000 kv. metrų ploto saulės celių ir modulių eksperimentinės gamybos kompleksas – pirmasis Rytų Europoje saulės energijos technologijų tyrimų ir eksperimentinės gamybos centras. Šiame centre ne tik bus gaminamos saulės celės bei surenkami moduliai, bet ir veiks saulės elementų įrangos tiekėjo vokiečių bendrovės „Sigulus Technologies AG“ tyrimų centras, kokių pasaulyje šiandien yra vos keturi. Tyrimų centre, apjungus verslo ir Lietuvos mokslininkų pajėgas, bus vykdomi tyrimai ir tobulinami saulės elementai, patentuojami išradimai ir konkuruojama su pasauliniais saulės energetikos sektoriaus lyderiais.

 

Įvertinimas

2010 m. V. Janulevičius buvo apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle už mokslo ir verslo partnerystę.

2010 m. UAB BOD Group skirtas Lietuvos ūkio ministerijos apdovanojimas „Už didžiausią investiciją Lietuvoje“.

2013 m. BOD Aukštųjų technologijų centras laimėjo „Gyvybės medžio“ statulėlę.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!