Lietuvos verslininkas.
Verslininkas ir mokslininkas, už verslo sėkmę, neatsiejamą nuo socialinės atsakomybės ir socialinio solidarumo principų, apdovanotas tarptautine verslo Taikos premija, laikoma aukščiausiu verslininkų įvertinimu pasaulyje. V. Lašas įamžintas Didžiosios Britanijos vadovėliuose kaip sektinas verslumo pavyzdys.
Veiklos sritis
Dar mokydamasis mokykloje Vladas Lašas labai domėjosi elektronika, tad tolesnių mokslų kryptį jaunuoliui pasirinkti nebuvo sunku – baigęs mokyklą jis įstojo į to meto Kauno politechnikos institutą (dabar – KTU), kurį baigęs liko dirbti institute mokslinį darbą. Dirbdamas institute, jaunasis mokslininkas bandydavo dalyvauti tarptautinėse konferencijose, bet sovietinis paštas veikė taip, kad atsakymą į paraišką gaudavo tik tada, kai konferencija jau būdavo praėjusi. Tokia situacija ir pasufleravo Vladui Lašui idėją įkurti siuntų tarnybą. 1990 metais su dviem draugais jis įsteigė įmonę „Skubios siuntos“, atstovaujančią bendrovių tinklui „UPS“. Šis pirmasis V. Lašo verslas sėkmingai veikia jau 22 metus, per tą laiką verslininkas pasinėrė dar į kelias iniciatyvas, susijusias su technologijomis ir aplinkosauga. Verslininkas taip pat yra ir 1991 metais Lietuvoje įkurtos aukštųjų technologijų inžinerinės bendrovės „Elinta“ bendraturtis. „Elintos“ įmonių grupė specializuojasi pramonės automatizavimo, prekybos automatikos elementais, prekybos matavimo prietaisais, kompiuterinių regos sistemų gamybos, elektromobilių kūrimo ir kt. srityse.
Kita veikla
Aktyviai dalyvauja iniciatyvose už šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimą – 2010 m. kartu su garsiuoju pasaulio verslininku Richardu Bransonu ir keletu kitų verslininkų įkūrė organizaciją „Carbon War Room“.
Įvertinimas
Tarptautinės verslo Taikos premijos laureatas (2012 m.). Premiją teikia Nobelio taikos premijos laureatų įkurtas Verslo taikos fondas ir Tarptautiniai prekybos rūmai, atrankai buvo pateikta net 90 kandidatų iš 60 valstybių.