Visuomenės veikėjai - Algimantas Jucevičius

jucevicius

Algimantas Jucevičius

Lietuvos keliautojas, orientacininkas. Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ generalinis sekretorius, Vilniaus keliautojų klubo pirmininkas.

 

Aktyvus ilgametis sporto ir turizmo propaguotojas, turintis ypatingą sugebėjimą patraukti žmones į keliones, sveikatingumo renginių organizatorius.

Visą savo gyvenimą paskyręs turizmo sportui ir kelionėms, Algimantas yra Lietuvos keliautojų šviesuolis ir įkvėpėjas. Jo tikslas – parodyti jaunimui nematytus kraštus. Per penkiasdešimt kelionių organizavimo metų vien jo organizuotose išvykose į kalnus dalyvavo apie dešimt tūkstančių žmonių. Nuo 1996 metų jis yra Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ generalinis sekretorius. Ši 17 organizacijų vienijanti asociacija rengia žaidynes, įvairius renginius, plėtoja mėgėjų sportą, kurio pagrindinis tikslas – visuomenės sveikatingumo kėlimas. Įdomūs pažintiniai pėsčiųjų žygiai, slidžių žygiai „Snaigė“, kuriuos Algimantas be pertraukos rengia nuo 1973 m., turistų sąskrydžiai ir daugybė kitų sveikatingumo renginių vyksta būtent šio žmogaus dėka. A.Jucevičius yra ir Vilniaus miesto keliautojų klubo pirmininkas. Pavasariniai ir rudeniniai žygiai „Pažinkime Vilnių“, paskaitų ciklas Vilniaus mokytojų namuose „Pažinkime ir pamilkime Vilnių“ (šis projektas rengiamas jau šešti metai) – tai renginiai, kuriuos Algimantas organizuoja su Vilniaus keliautojų klubo vėliava. Ir dar viena ryški Algimanto savybė: visuose renginiuose jis puošiasi tautine kaklajuoste, o kepuraitėje puikuojasi įsiūta trispalvė.

 

Įvertinimai

1996 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 4 laipsnio ordinas.

2005 m. Lietuvos kilnaus elgesio (Fair Play) komiteto laureatas (už gelbėjimo darbus Tian Šanio kalnuose, ieškant be žinios dingusio alpinisto Viktoro Povelausko).

2008 m. Lietuvos šviesuolio titulas.

2008 m. šv. Kristoforo statulėlė už įkvepiantį gyvenimo būdą, meilę gamtai ir nuopelnus Vilniaus miestui.

2012 m. apdovanotas nominacijoje „Už sporto populiarinimą tarp kartų“.

 

 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!