Visuomenės veikėjai - Doc. Zita Kelmickaitė

zita kelmickaite

Doc. Zita Kelmickaitė

Etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, Lietuvos kultūros ir Vilniaus miesto savivaldybės veikėja.

 

Daugelį metų puoselėja etninės kultūros tradicijas, yra viena iš Lietuvos folkloro sąjūdžio iniciatorių ir organizatorių, Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ vadovė. Savo veikla siekia parodyti, kad ir gyvenimo saulėlydį pasitinkantis žmogus gali būti įdomus šiuolaikiniam žmogui.

Festivalių „Skamba skamba kankliai“,1987 m. ir 1993 m. – „Baltica“, „Smithsonian folklife festival“ Vašingtone (JAV), Baltijos kultūros dienos (Švedija) Lietuvos programos meno vadovė. Jos darbo kraitėje – dešimtys dokumentinių, muzikinių filmų, laidų ciklai „Muzikos svetainė“, „Etnokultūros ratas“, „Kasdienybės aitvarai“, „Toks gyvenimas“, „Ryto suktinis“. Septintus metus ji yra Vilniuje rengiamo „Dūzgiančio prospekto“ siela ir kuratorė.

 

Kita veikla

Parašė straipsnių apie muzikinės kultūros palikimą, šiuolaikinę lietuvių muziką, išleido lietuviškų romansų knygelę „Aš iš meilės gavau džiovą“. 

 

Įvertinimas

1997 m. Jono Basanavičiaus premija.

2000 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino 5 laipsnio medalis.

2012 m. LR kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!