Visuomenės veikėjai - Edita Mildažytė

editamildazyte

Edita Mildažytė

Lietuvos žurnalistė, publicistė, TV laidų vedėja, prodiuserė, TV laidos „Bėdų turgus“ vedėja, labdaros ir paramos fondo „Bėdų turgus“ vadovė.

 

Rengia socialiai jautrias laidas, padeda rasti konkrečią pagalbą labiausiai jos stokojantiems Lietuvos žmonėms. Pradėjo organizuoti pirmąsias Lietuvoje paramos akcijas. Jos dėka nepamirštamos daugiavaikės mamos, išskirtinės Lietuvos asmenybės, nominuoti ir pagerbti žmonės, galintys tapti pavyzdžiu kitiems.

E. Mildažyte 2001 m. LRT pradėjo prodiusuoti ir vesti laidą „Bėdų turgus". Tai labdaringas pokalbių šou, kurio metu stokojantys, nelaimėn patekę, sergantys, neįgalūs žmonės papasakoja savo „bėdų istoriją“, o laidos redaktoriai suranda laidos „bėdų pirklius“ – asmenis ar įmones, norinčius suteikti materialinę paramą nelaimėliams. Tais pat metais pirmą kartą  Lietuvoje surengtas „Žaliojo obuolio“ apdovanojimų koncertas ir įsteigti „Žaliojo obuolio" apdovanojimai – pagarbos ženklas už labdarą, dosnumą, atkaklumą, padorumą. 2002 m. Edita įsteigė labdaros ir paramos fondą „Bėdų turgus". Pradėtos organizuoti paramos akcijos: „Nupirk duonos alkstantiems“ (surinkta ir išdalinta 50 tūkst. Lt), šv. Kalėdų akcija „Nepamirštamoms žvaigždėms“ (kultūros ir meno veteranams išdalinta 60 tūkst. Lt.), „Daugiau saulės, daugiau šviesos“, koncertai „Motinos dienai", akcija „Mamų mamai", per kurias pagerbiamos daugiavaikės motinos, pagimdžiusios ir išauklėjusios 5 ir daugiau vaikų, labdaros akcija „Kalėdų sriuba". 2007 m. atidarė interneto puslapį www.diabites.lt, kurio tikslas - pagelbėti vaikams, sergantiems cukriniu diabetu, įsigyti insulino pompas. 2010 m. rengė paramos akciją Gruzijos karo pabėgėlių vaikams „Lietuva - Gruzija. Viena širdis". Per akciją surinkta ir specialiai įkurtam Gruzijos fondui „Paramos fondas prievarta dėl karo iškeldintiems vaikams" pervesta 247 tūkst. Lt. Per savo gyvavimo laikotarpį „Bėdų turgaus" fondas parėmė daugiau kaip 800 stokojančių, našlaičių, daugiavaikių ir mažai aprūpintų šeimų, ligonių, padegėlių, neįgaliųjų, gabių mokinių ir menininkų, cukriniu diabetu sergančių vaikų šeimų. Iš viso paaukota 5.560.000 Lt.

 

Kita veikla

2011 m. sukūrė dokumentinį filmą „Solo virš Atlanto“ apie lakūną lietuvį Feliksą Vaitkų, atlikusį  antrąjį transatlantinį skrydį iš JAV į Europą.

2011 m. parašė knygą „Pasimatymas su Lietuva“.

Kartu su žurnaliste R. Sakalauskaite sukūrė dokumentinį filmą apie rezistentą Antaną Terlecką „Neokupuotas“. Filmo premjera įvyko 2012 m. kovo 11 d.

2012 m. sukūrė istorinį dokumentinį filmą „Moterų siluetai Lietuvos istorijoje“. 

 

Įvertinimai

2003 m. „Lietuvos vaikų fondo“ V. Rasko premija.

2004 m. Santarvės ordinas.

2005 m. „Moters" žurnalo pripažinta „Metų moterimi".

2007 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis.

2010 m. už socialiai jautrių laidų rengimą ir konkrečią pagalbą labiausiai jos stokojantiems Lietuvos žmonėms Žurnalistų sąjungos išrinkta konkurso „Taikliausias šūvis 2010" nugalėtoja.

2011 m. Gruzijos Respublikos Prezidento ordinas „Už nuopelnus“.

2012 m. Estijos užsienio reikalų ministro padėka už parodytą šilumą ir surinktą labdarą Estijos Haapsalu vaikų namams, nukentėjusiems nuo gaisro.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!