Visuomenės veikėjai - Karolis Sargūnas

karolis sargunas

Karolis Sargūnas

Viešosios įstaigos „Mes darom“ direktorius. 

 

Jo iniciuotos ir sėkmingai gyvuojančios aplinkos švarinimo akcijos „Darom“ tikslas – paskatinti visuomenę bei kiekvieną asmeniškai būti atsakingu už savo aplinką, ne stebėti visuomeninius procesus, o aktyviai dalyvauti jų keitime, prisidedant prie gražesnės Lietuvos kūrimo. 

Pirmoji „Darom“ akcija, įvykusi 2008 m.,  sužadino pilietinę bendruomenę bei „išlaisvino“ Lietuvą nuo 500 tonų viešose erdvėse paliktų atliekų. Akcijos metu buvo tvarkomasi 14-oje Lietuvos miestų. Kita akcija įvyko 2009 m. balandžio 18 d. Savo masiškumu renginys pranoko organizatorių lūkesčius – į jį susirinko apie 45 tūkst. savanorių. 2010 m. užregistruota per tūkstantį tvarkymosi taškų, kuriuose akcijos dieną (balandžio 16 d.) tvarkėsi 150 tūkst. savanorių, surinkta 12 tūkst. tonų atliekų. Sėkmingą akciją apvainikavo įspūdingas koncertas – daugiau kaip 100 garsiausių Lietuvos atlikėjų ant scenos išreiškė padėką akcijos dalyviams. 2011 balandžio 16 d. – ketvirtoji „Darom“ akcija. Dalyviai buvo kviečiami ne tik rinkti atliekas, bet ir rūšiuoti. Akcijos šūkis – „Kuo mažiau atliekų į sąvartynus!“ Akcija organizuota 3,5 tūkst. taškų visos Lietuvos teritorijoje. Dalyvavo apie 150 tūkst. savanorių, kurie surinko 5 tūkst. tonų atliekų. 2012 m. balandžio 21 d. rengtoje akcijoje susirinko rekordinis skaičius dalyvių – 210 tūkst. aktyvių visuomenės narių! Penktus metus vykusioje akcijoje pastebėta atliekų mažėjimo tendencija: akcijos metu surinkta 1,5 tūkst. tonos atliekų. 2012 m. akcija tapo tarptautine, pirmą kartą organizuota daugelyje pasaulio valstybių, todėl įgavo globalaus judėjimo vardą – „Let’s Do It World“. Balandžio 21 d. kartu su Lietuva tvarkėsi Austrija, Kroatija, Latvija, Rusija (Kaliningrado sritis) bei JAV Kalifornijos valstija. Vien šios svarbios pilietinės akcijos organizavimu bei koordinavimu K. Sargūnas nesitenkina ir vis daugiau dėmesio skiria atliekų tvarkymo problemai: pradėjo šiukšlių rūšiavimo eksperimentą Panevėžyje, dirba su atskiromis bendruomenėmis Vilniuje.

 

Įvertinimas

2012 m. LRT radijas Metų žmogaus titulą skyrė judėjimui „Darom“. Apdovanojimas suteiktas už pastangas suburti visus tvarkytis ne tik savo kieme.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!