Visuomenės veikėjai - Rimantas Antanas Kviklys

205
380 11

Rimantas Antanas Kviklys

Miškininkas, literatas, publicistas. Buvęs ilgametis Kretingos miškų urėdijos Šventosios girininkijos girininkas.

Savo gyvenimą pašventęs Lietuvos miškams, nuo 1959 m. metų prižiūri, saugo ir puoselėja Šventosios girininkijos miškus. Jis – sumanus ir išradingas miškininkas, sėkmingai kovojęs už pajūrio miškų ekologijos išsaugojimą.

1976 m. jo pradėti ir iki šiol tęsiami Miškų rekreacinės infrastruktūros kūrimo darbai. Per ilgus darbo metus girininkijoje pasodino šimtus hektarų miško želdinių, įrengė originalius pažintinius pėsčiųjų takus, žaidimų aikšteles, rekreacines zonas poilsiautojams, dviračių taką pajūrio miške, landšafto terapijos ir rekreacines vietas neįgaliesiems. Šventosios miške jo sumanymu įrengtą „Taką dideliems ir mažiems“ bei nuolatinę vietą, kur vasaromis koncertuodavo „Ąžuoliuko“ vaikų choras, žinojo visa Lietuva. O Šventosios neįgaliųjų paplūdimys – vienintelis taip neįgaliesiems pritaikytas paplūdimys visose Baltijos šalyse.

 

Kita veikla

R. A. Kviklys puikiai valdo plunksną: jo literatūriniai sumanymai, eseistiniai pamąstymai bei miniatiūros dažnai publikuojami spaudoje. R. A. Kvikliui skauda širdį ne tik dėl valstybinių miškų politikos – jo akiratin patenka ir istorijos, kultūros, švietimo bei šalies politikos temos. Bendradarbiauja Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos sukurtoje elektroninėje „Kretingos krašto enciklopedijoje“. 

 

Įvertinimai

2001 m. už nuopelnus ekologijai ir kultūrai jam suteiktas Kretingos garbės piliečio vardas.

2003 m. apdovanotas Vytauto Didžiojo ordinu.

2004 m. tapo Lietuvos Žaliųjų judėjimo „Žaliojo angelo“ laureatu.

2006 m. pelnė „Kaimo spindulio“ nominaciją.

2003 m. įteikta LR aplinkos ministerijos Viktoro Bergo premija už reikšmingus darbus ir ilgametę rezultatyvią veiklą aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

2012 m. M. K. Čiurlionio fondo laureatas.

2012 m. R. A. Kviklio 80–mečio proga išleistas leidinys „Rimantas Antanas Kviklys: miškininkas, visuomenės veikėjas, publicistas, literatas“, sudarytoja Nijolė Raudytė. 

Yra gavęs daugybę kitų įvertinimų ir apdovanojimų už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą.

 

Narystė

Lietuvos miškininkų sąjungos garbės narys.

Kretingos miškų urėdijos narys.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!