Inžinieriai - Prof. dr. Marija Burinskienė

Prof. dr. Marija Burinskienė

Lietuvos statybos inžinierė, miestų planavimo specialistė, profesorė, technologijos mokslų daktarė, VGTU Miestų statybos katedros vedėja, Teritorijų planavimo mokslo instituto direktorė.

Viena pagrindinių miestų planavimo specialisčių Lietuvoje. Jos parengti bendrieji teritorijų planai, turizmo plėtros, eismo tyrimo, viešojo transporto optimizavimo projektai ir studijos daugeliui šalies miestų įnešė harmoningesnio, darnesnio gyvenimo ritmo.

 

Mokslinė veikla

Pagrindinės mokslinių tyrimų sritys – subalansuota miestų plėtra, miestų ir jų transporto sistemų vystymo problemos, viešasis transportas. Kartu su kolegomis ji parengė virš dvidešimties svarbių bendrųjų planų (Kelmės raj., Alytaus raj.,Tauragės miesto ir raj., Telšių miesto ir raj., Plungės miesto ir raj. bei kitų miestų, miestelių ar savivaldybės teritorijų), turizmo plėtros (Anykščių raj., Varėnos raj., Aukštaitijos nacionaliniame parke, Pietų Lietuvos regione, Klaipėdos apskr. ir kitur), eismo tyrimo ir optimizavimo (Utena, Pasvalys, Panevėžys, Naujoji Akmenė, Vilnius, Klaipėda ir kitur), dviračių transporto perspektyvų Lietuvoje projektų ir studijų. Vadovavo daugiau nei 100 projektų, kuriuos užsakė tokios institucijos kaip Aplinkos ministerija, Statybos ir urbanistikos ministerija, Valstybinis turizmo departamentas, Vilniaus, Kauno, Alytaus, Klaipėdos ir kitų Lietuvos miestų bei rajonų savivaldybės. M. Burinskienė dalyvavo rengiant daugiau nei 15 tarptautinių projektų pagal FRAMEWORK, PHARE, INTERREG, SAVE, ESPON programas. Mokslo žurnalų Lietuvoje ir užsienyje redkolegijų narė. Profesorė yra kelių monografijų ir vadovėlių miestų planavimo ir susisiekimo srityse autorė ir bendraautorė. Mokslinio tiriamojo darbo rezultatus pristatė tarptautinėse konferencijose, skaitė pranešimus Ispanijoje, Portugalijoje, Graikijoje, Danijoje, Švedijoje, JAV, Austrijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitur.

 

Pedagoginė veikla

Nuo 1979 metų skaito paskaitas VGTU, vadovauja bakalaurų ir magistrų baigiamiesiems darbams, disertacijoms.

Profesorės dėstomos disciplinos: miestų plėtros valdymas, susisiekimo infrastruktūros planavimas, kelių ir gatvių transporto planavimas, miestotvarka.

Nuolat vadovauja doktorantams, kurių septyni jau tapo technologijos mokslų daktarais.

 

Visuomeninė veikla

Statybos inžinierių sąjungos narė.

Tarptautinės viešojo transporto organizacijos narė.

ESPON programos kontaktinis asmuo Lietuvai.

 

Apdovanojimai

Aplinkos ministerijos, Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės padėkos raštai.

 

Asmeninės savybės, pomėgiai

Muzika, chorinis dainavimas, Vilniaus miesto architektūros paminklai, kelionės.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!