Inžinieriai - Prof. habil. dr. Juozas Gecevičius

Prof. habil. dr. Juozas Gecevičius

Lietuvos inžinierius mechanikas, profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras, mokslinių paslaugų bendrovės „GTV” įkūrėjas ir vadovas.

Inžinierius, sėkmingai kuriantis naujas technologijas, technologinių įrenginių ir gamybos linijas. Už mechatronines ir įvairias kitokio pobūdžio inovacijas J. Gecevičius yra pelnęs ir tarptautinį pripažinimą. Išradėjo intuicija ir talentas jam padėjo tapti patikimu tarpininku tarp mokslo, pramonės ir verslo. Jo įkurtos ir vadovaujamos bendrovės užsakovų spektras labai platus: 237 išradimų autorius J. Gecevičius kuria tiek žymiausioms Lietuvos, tiek ir pasaulinėms kompanijoms („Siemens“ ir kt.).

 

Mokslinė veikla

Prof. J. Gecevičius įnešė svarų indėlį į mokslo lobyną – paskelbė beveik 100 mokslinių straipsnių, su bendraautoriais parašė monografiją „Sudėtingų mechaninių sistemų virpesiai” (rusų k.) ir užregistravo net 237 patentus.

Pagrindinės profesoriaus mokslinės veiklos sritys: dinaminiai ryšiai mechaninėse sistemose, termoizoliacinių vamzdžių gamyba, vamzdžių klojimas, robotų, manipuliatorių ir kt. įrenginių, visiškai robotizuotų įvairios paskirties technologinių linijų kūrimas.

Jo įkurta mokslinių paslaugų bendrovė kuria naujas technologijas, technologinių įrenginių, gamybos linijas ir net gamyklas, užsiima technologinių linijų ir gamyklų modernizavimu, technologinių procesų ir inžinerinių sistemų modeliavimu bei optimizavimu. Tarp bendrovės užsakovų tiek žinomos Lietuvos įmonės („Ekranas”, „Kausta” ir kt.), tiek ir žymiausios pasaulio („Siemens” ir kt.).

 

Pedagoginė veikla

Profesorius J. Gecevičius dėstė KTU, vadovavo studentų baigiamiesiems darbams ir disertacijoms.

14 sėkmingai apgintų technikos mokslų daktaro disertacijų mokslinis vadovas, 2 profesoriaus mokiniai tapo habilituotais technologijos mokslų daktarais.

 

Visuomeninė veikla

Lietuvos Vyriausybės Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisijos narys.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Mokslo ir inovacijų komiteto pirmininkas.

Kauno technologijos universiteto (KTU) Tarybos narys.

 

Apdovanojimai

Du kartus prof. J. Gecevičiaus mokslo darbai susilaukė aukščiausio įvertinimo: jam buvo paskirtos valstybinės premijos (1973 m. ir 1983 m.), suteiktas Respublikos nusipelniusio išradėjo vardas.

Prof. J. Gecevičiaus bendrovė „GTV“ 2005 m. išrinkta „Žinių ekonomikos įmone“.

Mokslinė
veikla
comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!